Niesztampowe i trochę losowe sposoby na oszczędzanie pieniędzy. :)

Autor: Julita Bartosiak

Mam na imię Julita, ciemne, kręcone włosy, ciemne oczy i zadarty nos. I gdyby trzeba było napisać banalny, ale zgodny z prawdą opis, to by wystarczyło. A że na prawdziwą charakterystykę postaci miejsca tu nie ma, powiem tylko, że interesuję się literaturą, muzyką, jęz. obcymi, językoznawstwem, gotowaniem, zdrowym stylem życia i włossingiem. :) Acha, i praktykuję od pewnego czasu Radość Doskonałą.

6 komentarzy

 1. Amerykanie są bardzo praktyczni i mają 2 zmywarki. Wtedy odpada czynność segregowania i wkładania do szafek naczyń po umyciu. Jak mamy dwie zmywarki, przekładamy naczynia z jednej do drugiej i już. Co do czajnika. To jak długo się gotuje woda na gazie zależy z czego jest czajnik. Te tanie faktycznie gotują wodę baaardzo długo, ale są też takie, które nagrzewają się bardzo szybko, więc nie musimy czekać.

 2. Fakt. Konta oszczędnościowe są niestety teraz niewiele lepsze – to, które ja posiadam, oprocentowane jest 0,5%, więc…

 3. Oczywiście, zależyw co inwestowały, wszystko jest obrczone jakimś ryzykiem, od ciebie zależy na jakie ryzyko jesteś sobie w stanie pozwolić. Teraz masz lokaty poniżej 1%, z tego jeszcze 19% od zysków odlicz i z zainwestowanych 100000 zł zarobisz w ciągu roku 800 zł, a tak na prawdę mniej, bo lokaty są chyba niższe, więc jak ktoś chce na lokatę wrzucić 5000 zł, to już sięśmieszne pieniądze robią, ale lepsze to nić żeby kurzył się pieniądze bez lokaty, chociaż taki wybór to nie wybór.

 4. Co do tego inwestowania, bardzo bym uważała. Znałam kilka osób, które bardzo, bardzo się na inwestowaniu przejechały.

 5. 1 oszczędność zasuń na zmywarce jest duża, zwłaszcza w kilkuosobowej rodzinie.
  Jedzenie wszystkiego na jednym talerzu jeszcze bardziej oszczędza środki czystości i wodę: D
  2 Fajnie policzyłaś, ale co to za chodzenie na skróty i nie podawanie wyników 75*1,50? 🙂 Chyba kiedyś w końcu kupię sobie jakąś taką butelkę, w podróży dobra rzecz.
  4 Niestety teraz konta oszczędnościowe są zamykane przez wiele banków, ale inwestowanie i jeszcze raz inwestowanie, w przeciągu kilkunastu lat na prawdę dobrze pomnaża pieniądze.
  Jestem przeciętnym Polakiem, wrzucam większość do pralki 🙂
  Najgorsze tylko to, że szukanie promocji zżera też trochę czasu, zwłaszcza np. jakaś apka darmowa na miesiąc, a potem po miesiącu zapominamy wyłączyć konta premium.

 6. Jeśli o zmywarkę chodzi to tak czy inaczej używam soli i nabłyszczacza, tego i tak dużo się nie daje i starcza na dość długo. Natomiast czajnik od zawsze odkamieniam octem i nigdy nie kupowałam środków do odkamieniania. Jeszcze można użyć kwasku cytrynowego. Wodę też filtruję i faktem jest, że czajnik zachodzi kamieniem w znacznie mniejszym stopniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *